fbpx

Jest decyzja ŚZPN. Nida Pińczów w IV lidze

Smutne nastroje jakie panowały w Nidzie Pińczów i wśród naszych sympatyków po spadku klubu do klasy okręgowej od kilku dni nieoczekiwanie zniknęły. Zniknęły, bo pojawiła się diametralnie inna informacja z północnego krańca Polski, która wśród kibiców i zainteresowanych była już nieoficjalnie znana. Natomiast my dopiero teraz oficjalnie podajemy do publicznej wiadomości informacje, że uśmiech losu pozwolił Nidzie Pińczów na utrzymanie się w IV lidze.

Czekaliśmy na oficjalną decyzję Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach w sprawie zweryfikowania zakończonych rozgrywek i podania ostatecznego układu zespołów, które przystąpią do rozgrywek IV Ligi Świętokrzyskiej w sezonie 2022/23.

Poniżej dzielimy się z Wami najważniejszym dla nas fragmentem komunikatu jaki otrzymał wczoraj pińczowski klub.

W komunikacie z dnia 30.06.2022 r. możemy przeczytać:

Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach po zweryfikowaniu 272 meczów IV Ligi Seniorów w zakończonym sezonie 2021/2022 informuje, że pierwsze miejsce i awans do III Ligi gr. 4 zgodnie z Regulaminem Rozgrywek ŚZPN na sezon 2021/2022 §20 pkt. 1 „a” uzyskała drużyna Korona S.A. II Kielce.

Do Klasy Okręgowej Seniorów zgodnie z Regulaminem Rozgrywek ŚZPN na sezon 2021/2022 §20 pkt. 2 „a” zostały zdegradowane drużyny: LKS Łysica Bodzentyn i LZS Lubrzanka Kajetanów. Klub LZS Lubrzanka Kajetanów wycofał się z rozgrywek IV Ligi Seniorów po rundzie jesiennej sezonu 2021/2022.

W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 mecze z udziałem tej drużyny zostały zweryfikowane jako walkower na korzyść drużyn przeciwnych. Liczba drużyn w IV lidze seniorów po zakończeniu sezonu 2021/2022 będzie wynosić 18 zespołów.

Końcowa Tabela IV Ligi Świętokrzyskiej 2021/22

Możemy potwierdzić już wszelkie nieoficjalne informacje, które można było przeczytać w prasie i na sportowych portalach, informujące o tym, że TS 1946 Nida Pińczów nie została zdegradowana do ligi okręgowej. Wszystko to zawdzięczamy niestety problemom finansowym II-ligowego Wigry Suwałki, którego Zarząd zdecydował o wycofaniu się ze spotkań pomiędzy klubami II ligi w najbliższym sezonie.

Zgodnie z regulaminem PZPN ich miejsce zajął najwyżej ulokowany w strefie spadkowej Hutnik Kraków. A z kolei miejsce Hutnika w 3 lidze zajęła Wisła Sandomierz, która miała bezpośredni wpływ na ilość spadkowiczów z IV do V ligi w województwie świętokrzyskim. Okazało się, że dzięki szczęściu, trzecia lokata od końca tabeli, dała naszemu zespołowi utrzymanie na pierwszym szczeblu rozgrywek województwa świętokrzyskiego .

Po tej decyzji znamy już wszystkie kluby, które wystąpią w IV Lidze Świętokrzyskiej:

Orlęta Kielce, Sparta Kazimierza Wielka, Alit Ożarów, Spartakus Daleszyce, GKS Rudki, GKS Nowiny, Moravia Morawica, Klimontowianka PBI Klimontów, Stal Kunów, Star Starachowice, Orlicz Suchedniów, Wierna Małogoszcz, AKS 1947 Busko-Zdrój, Góral Górno, Neptun Końskie, Granat Skarżysko-Kamienna, Olimpia Pogoń Staszów, TS 1946 Nida Pińczów

Pierwsze mecze w rundzie jesiennej rozpoczną się w terminie 13 i 14 sierpnia

3 komentarzy do artykułu:

 • Janex
  o 19:53

  To bardzo dobry sponsor będzie w Nidzie bo warunek spełniony jest IV liga.

 • KSNIDA
  o 12:18

  Świetna wiadomość! Ale z tej historii trzeba wyciągnąć wnioski i zacząć zmiany już teraz, a nie za rok kiedy wynik sportowy będzie podobny.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *