fbpx

Pierwsze bramki w sezonie, lecz wciąż bez punktów. Klimontowianka Klimontów – Nida Pińczów 4:3

Pińczowski zespół rozegrał w środę, 24 sierpnia 2022, swój zaległy mecz z Klimontowianką Klimontów. Po niezwykle zaciętym meczu uległ nieznacznie rywalowi przegrywając 4:3. Już na początku spotkania Klimontowianka rozpoczęła festiwal bramek i w 36. sekundzie było 1:0 dla gospodarzy. Zespół przyjezdnych nie czekał jednak długo na odpowiedź i w 14 minucie wyrównał Dawid Tutaj. Przez dłuższy czas piłka nie znajdowała drogi do obu bramek i wydawało się, że zespoły zejdą na przerwę przy wyniku remisowym, lecz w 45 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na bramkę pewnie zamienił zawodnik z Klimontowa. Na przerwę zatem zespół gości zszedł przegrywając 2:1.

Krótko po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, wyrównującą i swą drugą w meczu bramkę zdobył w 48. minucie Tutaj, a na prowadzenie zespół z Pińczowa wyprowadził w 63. minucie nowy nabytek Danila Kravchenko. Gdy wszystko zapowiadało opanowanie sytuacji meczowej przez żółto-niebieskich, zespół z Klimontowa najpierw wyrównał, a następnie strzelił decydującą bramkę która dała im zwycięstwo.

Pińczowski zespół plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli z trzema porażkami na koncie, ale patrząc na dzisiejszy mecz w zespole nie brakuje woli walki ani potencjału, kibice natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać aż zespół zacznie wchodzić na właściwe tory. Już w sobotę Nida rozegra kolejny ciężki mecz – uda się do Morawicy, gdzie podejmie tamtejszą Moravię. Zespół ten wygrał swoje dwa spotkania, a raz musiał uznać wyższość rywala. Plasuje się obecnie na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Skład Nidy w meczu z Klimontowianką: Pałaszewski, Tomasik ( 80’ Garula), Jabłoński, Szafraniec, Zygan, Borowiecki, Ciacia ( 55’ Kravchenko), Krzak, Tutaj, Lisovenko ( 55’ Leśniak), Madej ( 60’ Pasek) Trenerem zespołu jest Jacek Pawlik.