fbpx

W przedostatnim meczu rundy jesiennej Nida podejmie Spartakusa Daleszyce

Finisz rozgrywek rundy jesiennej Hummel czwartej ligi zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem w niedzielę 13 listopada o godzinie 13:00 piłkarze Nidy Pińczów ostatni raz w tym roku wybiegną na murawę stadionu przy ulicy Pałęki, gdzie podejmą Spartakusa Daleszyce w ramach szesnastej kolejki ligowej.

Dla pińczowskiego zespołu będzie to zatem ostania szansa na pokazanie się z dobrej strony przed własną publicznością i zdobycia długo wyczekiwanych trzech punktów. W ostatnim meczu Nida wysoko przegrała z wyżej notowanym Granatem Skarżysko 3:0, i pomimo sporych ambicji, nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu żółto-niebieskich. Przypomnijmy, że zespół znad Nidy dwa mecze wcześniej zdobył punkt, remisując ze Stalą Kunów 1:1, a poza tą potyczką od dawna nie zdobył kompletu punktów. Nie jest to dobry sezon w wykonaniu Nidy bowiem po piętnastu seriach gier zespół prowadzony przez Marcina Kośmickiego zajmuje miejsce w strefie spadkowej wyprzedzając jedynie Orlicza Suchedniów, który zaledwie zremisował jeden mecz, przegrywając w pozostałych.

W tym roku pozycja pińczowian nie ulegnie już zmianie bowiem do szesnastej w tabeli Sparty Kazimierza Wielka tracimy siedem punktów, mając na własnym koncie dziewięć. Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnich dwóch meczach rundy trzeba powalczyć o jak najlepsze wyniki, aby w rundzie rewanżowej myśleć o utrzymaniu i walce o jak najwyższą pozycję w tabeli.

Spartakus, który zawita w niedziele na stadion miejski w Pińczowie zajmuje czternastą pozycję w tabeli z dorobkiem 17. punktów (4 zwycięstwa, 5 remisów i 6 porażek) a ich stosunek bramkowy to 18-25. Zespół ten gra w przysłowiową “kratkę”, przeplatając zwycięstwa porażkami, a czasem dochodzi do kompromisu, dzieląc się punktami. Ostatnie pięć meczów Spartakusa to trzy porażki: z Neptunem Końskie 3:0, GKS Rudki 1:0 i Góralem Górno 3:2, oraz dwa remisy: z Alitem Ożarow 1:1 i Orlętami Kielce 0:0. Ponadto podzielił się punktami z takimi drużynami jak Sparta Kazimierza Wielka 2:2, Klimontowianka Klimontów 2:2 i AKS Busko Zdrój 2:2. Spartakus pokonał zaś drużyny ze Staszowa 2:1, Małogoszczy 2:0, Morawicy 1:0 i Suchedniowa 3:1. Zszedł pokonany z boisk w Skarżysku 2:0, Starachowicach 5:1 i Nowinach 2:0.

Podsumowując, pińczowski zespół czeka nie lada wyzwanie gdyż zespół przyjezdnych również będzie chciał z nie mniejszym zapałem zdobyć komplet punktów, i zapomnieć o ostatnich niechlubnych wynikach. Jakim rezultatem zakończy się spotkanie? Dowiemy się już w niedzielę po końcowym gwizdku, a tymczasem już dziś zapraszamy Państwa do kibicowania z trybun chłopakom.

🟡🔵⚽🏟️

Jeden komentarz do artykułu:

  • Janex
    o 19:51

    Może ktoś napisać co się dzieje z zespołem że piłkarze i trener uciekli?

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *