fbpx

Wywiad z nowym trenerem

Udało nam się przeprowadzić dla Was wywiad z nowym trenerem Nidy Pińczów – Jackiem Pawlikiem, aby choć trochę przybliżyć kibicom Nidy postać szkoleniowca pińczowskiego klubu:

Dzień dobry. Panie trenerze, jakie są Pana dotychczasowe doświadczenia i osiągnięcia trenerskie?

Posiadam licencje UEFA A. Jako trener pracuję od 24 lat, prowadząc zespoły na różnych poziomach rozgrywkowych, np. w IV lidze: Spartakus Daleszyce, Partyzant Radoszyce, Hetman Włoszczowa, Sparta Dwikozy, Orlęta Kielce, Lubrzanka Kajetanów. W V lidze: Victoria Skalbmierz, Moravia Morawica, GKS Świniary, Skala Tumlin, Astra Piekoszów czy Samson Samsonów. Pracowałem także jako trener w ŚZPN prowadząc młodzieżowe kadry wojewódzkie, a także w jednej edycji drużynę seniorów ŚZPN w rozgrywkach Regions Cup.

Dlaczego zdecydował się Pan poprowadzić Nidę Pińczów?

Choć jestem buszczaninem to takiemu klubowi, z takimi tradycjami jak Nida nie wypada odmówić. Także istotną przesłanką było to, że w Pińczowie zawsze było dużo zdolnej młodzieży, o czym się przekonywałem gdy prowadziłem kadry wojewódzkie, zawsze wielu młodych pińczowian stanowiło trzon tych reprezentacji. Również trenerzy jak m.in. Zdzisiu Maj, Seweryn Sosień czy Wojtek Tęcza, z którymi współpracowałem przy różnych sytuacjach, to także czynnik na plus. Oczywiście prezes Karcz i państwo Boniszewscy od lat poświęcający się dla dobra tego klubu przyczynili się do tego, że nie miałem najmniejszych wątpliwości nad przyjęciem tej propozycji.

Jak ocenia Pan swoich nowych podopiecznych?

Na takie oceny jest jeszcze za wcześnie, po pierwszych tygodniach współpracy będziemy mogli wrócić do tego pytania.

Dobrze. Wrócimy… Nida utrzymała się w IV lidze. Jakie są Pańskie plany na nadchodzący sezon z tą drużyną?

Zrobimy wszystko z zawodnikami, zarządem, aby takiej nerwówki, jaka była w ostatnich tygodniach minionego sezonu – uniknąć.

Czy klub planuje wzmocnienia składu?

Na pewno będziemy chcieli uzupełnić kadrę pierwszego zespołu żeby podnieść jeszcze jakość, oczywiście nie zapominając o pińczowskiej młodzieży, która pod wodzą trenera Zdzicha Maja osiąga sukcesy w swojej kategorii wiekowej na szczeblu ŚZPN.

Jak będą wyglądać przygotowania do sezonu 2022/23 ?

Przygotowania rozpoczynamy 9. lipca. Przez okres pięciu tygodni do pierwszego meczu mam nadzieje, że uda nam się przygotować odpowiednią formę na rozpoczęcie rozgrywek. Korzystając z okazji zapraszam naszą młodzież na treningi w tym okresie.

Czy znany jest już kalendarz najbliższych sparingów Nidy Pińczów?

Plan meczów kontrolnych wygląda następująco:

16 lipca – AKS Busko

20 lipca – Zenit Chmielnik

23 lipca – Proch Pionki

30 lipca – Wicher Miedziana Góra

06 sierpnia – Hetman Włoszczowa

Co trener Nidy Pińczów lubi porabiać w wolnym czasie? Jakie jest Pana hobby?

Nie mam jakiegoś szczególnego hobby. Kiedy mam chwilę wolnego czasu lubię coś przyrządzić do jedzenia, a że to smakuje znajomym – tym przyjemność jest większa 😀

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia na ławce trenerskiej Nidy !

Dziękuję i do zobaczenia na obiekcie przy Pałęki. W dobrych humorach i w dobrej formie 🙂

fot. kieleckapilka.pl

            

2 komentarzy do artykułu:

 • Janex
  o 07:47

  Jakieś nowe twarze na pierwszym treningu? Ktoś odszedł?

 • KSNIDA
  o 19:00

  Nie wierzę w tego trenera. Współpraca i wzorce czerpane od „Zdzisia Maja i Wojtka Tęczy” utwierdzają mnie w tej opinii. Dopóki nie będzie dobrej gry przez cały sezon to zdania nie zmienię. Nie tędy droga!
  AVE NIDA!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *